anatoliandog.pl

Co należy wiedzieć kupując suchą karmę dla psów? Kiedy warto zastosować karmy weterynaryjne?

Właściwe żywienie psów ma duży wpływ na ich kondycję oraz zdrowie. Z tego względu Dobrze jest poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej karmy. Tym bardziej, iż na rynku jest ich spory wybór. Inne są w supermarketach, a jeszcze inne w zoologicznym sklepie albo u weterynarza. Jaka jest różnica miedzy nimi?

odbitka - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakość różnego rodzaju karm nie jest taka sama, a to na dobrej jakości musi nam zależeć. Odpowiednia karma powinna posiadać w składzie dużo mięsa. Producenci często stosują spore ilości zbóż i ich pochodnych, które niby posiadają białko w składzie, natomiast nie jest ono łatwe do przyswojenia przez psy tak jak białko pochodzenia zwierzęcego. sucha karma dla psa powinna mieć w składzie produkty mięsne na samym początku. Wystarczy tak naprawdę przyjrzeć się chociażby paru dostępnym w marketach karmom, aby wiedzieć, że nie spełniają one tego wymogu w ogóle. Nawet zdarza się, iż to właśnie produkty zbożowe, jakich nasz pupil nie trawi, stanowią czasem aż pięćdziesiąt procent składu produktu. Można się jedynie domyślać, jak to jedzenie wpłynie na stan zdrowia naszego pupila.

Mięso w składzie jest ważne, lecz musi być także informacja z jakiego zwierzęcia jest to mięso. Bywa tak, iż wytwórcy dodają to karmy kiepskiej jakości mięso, w ogóle nie mając pojęcia co sprzedają. Jeżeli natomiast mowa o składnikach, jakie w karmie dobrze by się znalazły poza mięsem, to warzywa jak i owoce będą z pewnością lepsze aniżeli różne zboża. Wszelkiego rodzaju utwardzacze, substancje konserwujące, sztuczne aromaty na pewno nie są wskazane oraz nie służą naszemu zwierzakowi.

Istnieją również zwierzęta, jakie wymagają specyficznego odżywiania. Tutaj warto zakupić karmy weterynaryjne, o które warto podpytać w gabinecie weterynaryjnym. Na pewno w pewnych okolicznościach, przykładowo chodzi o psy po sterylizacji czy z różnego rodzaju chorobami na przykład przewodu pokarmowego lub skórnymi, karma (zobacz: karma dla maltańczyka) taka jest formą leczenia. Dlatego nie tylko ma być pokarmem, lecz także czymś, co wpływa na zdrowie psa. Dlatego tutaj nie wystarczy zwykła karma sucha z dobrym składem. Weterynarz będzie nam w stanie polecić tą odpowiednią.

Trzeba pomyśleć o dobrym odżywianiu swojego psa, chociażby po to, żeby nie musieć potem martwić się o jego kondycję. Osoby, którym zakup dobrej karmy zdaje się sporym wydatkiem, muszą wziąć pod uwagę to, że ewentualne leczenie jest kosztowniejsze.