anatoliandog.pl

Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Ubezpieczenia to zabezpieczenie przed konsekwencjami negatywnych wydarzeń. Dzięki polisie ubezpieczeniowej redukujemy następstwa występujących w życiu codziennym nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie nie zapewni nam zdrowia, lecz zmniejszy niebezpieczeństwo pojawienia się trudności pieniężnych.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieranieminicjowaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej. Do obowiązkówzakresu działań agenta należy głownie: pozyskiwaniewyszukiwanie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia, takżerównież w zakresiekwestii odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Na terenie całego kraju, także w obrębie województwa mazowieckiego tworzy się propozycje pracy w takim charakterze, więc widać, iż wzięcie na nie stale rośnie. Jeśli więc wypełniany oczekiwane kryteria, mamy w planach zmianę pracy albo nie jesteśmy nigdzie zatrudnieni i szukamy pracy, można wziąć pod uwagę tę możliwość. Zaleca się jednak, aby zamiast czerpać wiedzę z wyszukiwarek, zasięgnąć porady doświadczonych agentów.

marina - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

A więc „jak zostać agentem ubezpieczeniowym mazowieckie (czytaj pełen artykuł)”, „sprzedaż ubezpieczeń jak zacząć”? Przeglądając w sieci oferty pracy, dość często możemy natknąć się na propozycje stanowisk właśnie na tym stanowisku. Najczęstsze to minimum średnie wykształcenie, czysta karta w Krajowym Rejestrze Karnym, posiadanie działalności gospodarczej. Gdy pretendent zrealizuje wymogi, po pozytywnym wyniku wstępnej rekrutacji, zostaje właściwie przeszkolony. Szkolenie zazwyczaj składa się z dwóch etapów i kończy się sprawdzianem.

polecamy

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Po egzaminie reflektant wpisywany jest do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Należy, żeby młody agent ubezpieczeniowy po szkoleniu, powinien wciąż doskonalić swoją wiedzę na temat firmy ubezpieczeniowej, z którą rozpoczął współpracę. Wiedza na temat proponowanych kontrahentom produktów jest naturalnie obowiązkowa.

Każdy odsyłacz do artykułu prowadzi jedynie do cennych portali, na jakich przeczytać możesz o najważniejszych sprawach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w ten link!

Wszelkie zdobywanie obeznania na temat psychologii i technik sprzedaży również naturalnie będzie jak najbardziej pożądane. Spory entuzjazm u początkującego agenta z biegiem czasu słabnie. Można jednak tego uniknąć, najważniejsze jest, aby być osobą pewną siebie, systematycznie utwierdzać się w przekonaniu, że firma dla której pracujemy jest najlepsza na świecie i ma rozwiązania najwygodniejsze dla klientów.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąokreślona firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćreprezentować polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Aby stać sięzostać multiagentem należytrzeba spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićzakupić polisę OC. Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupuwykupienia ubezpieczenia OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadaponosi odpowiedzialność za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.