anatoliandog.pl

Wiele ludzi chciałoby mieć pracę, która łączyłaby się z czworonogami

Wiele osób marzy o pracy , która wiązałaby się ze zwierzętami. Jednak nie każdy wie jak trudne i sumienne jest to zadanie. Większość swoją historię ze zwierzętami rozpoczyna już w wieku szkolnym. Częste wyjazdy do ZOO, gdzie spotkać możemy nawet wyjątkowo egzotyczne gatunki czy chociażby do przytułków dla porzuconych zwierząt.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wielokrotnie takie zaplanowane wyjazdy na prośbę opiekunów grupy łączą ze sobą obserwację i zdobywanie nowych informacji na ich temat oraz pokazanie w jaki sposób wygląda opieka nad nimi. O ile ta początkowa kwestia jest przyjemna o tyle z kolejną już są widoczne problemy. Aby zwierzę posiadało stosowne warunki do egzystencji trzeba pamiętać, o dopełnianiu porcji żywności i wody, porządkowaniu klatek, wymianie siana czy legowiska.

Należy zaznaczyć, że jest to ciężka praca, ale która pomimo tego przynosi mnóstwo zadowolenia i radości. Jednakże nie wszyscy mogliby sobie z nią poradzić. Porównywalnie jest w schroniskach dla zwierząt, a nawet jeszcze trudniej – .

W takich miejscach pracownicy powinni dysponować odporną psychikę, ponieważ codziennie spotykają się oni z kalectwem tych zwierząt i namacalnymi śladami znęcania się nad nimi. Taka praca może złamać nie jedną odporną osobę, dlatego przed podjęciem nieodwracalnej decyzji o chęci zatrudnienia w omawianym miejscu, opłaca się przez kilka tygodni spróbować własnych sil jako ochotnik. To da nam wyobrażenie czy jest to stanowisko odpowiednie dla mnie.

Pies

Autor: Eamonn
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek nie wszędzie mamy do czynienia z takimi zadaniami. Chcąc obcować ze zwierzętami i poszerzać wiedzę na ich temat, można pomyśleć o zatrudnieniu w sklepie zoologicznym, z dostępne są na każdym kroku. Jest to miejsce gdzie spotkać możemy zwierzęta niewielkich gabarytów, na przykład żółwie, papugi, pająki, rybki czy myszoskoczki. Ekspedient ma obowiązek służyć pomocą w kwestii właściwej opieki nad pupilem, selekcji stosownej karmy dla psa) czy zwyczajnie zatroszczyć się o porządek w akwariach i klatkach (klik!).

W ofercie można odnaleźć mnóstwo akcesoriów dla zwierząt, które mają za zadanie usprawnić życie im i ich posiadacza, są to na przykład: klatki domowe, kuwety, piłki, preparaty na pchły i kleszcze, legowiska dla psów (porównaj pod tym linkiem) czy akcesoria do kąpieli. Warto zaznaczyć, że praca w takich sklepach specjalistycznych nie jest bardzo trudna, dlatego należy rozważyć czy może właśnie takie zajęcie nie okaże się bardziej interesująca dla osób, które swoje zatrudnienie chciałyby połączyć z zamiłowaniem do zwierząt.