anatoliandog.pl

Z jakiego rodzaju obowiązkami trzeba liczyć się jeśli chcemy posiadać swoje zwierzaka? O jakich rzeczach warto wiedzieć nim zdecydujemy się na taki krok?

Właściciele psa albo kota wiedzą już, iż posiadanie zwierzęcia to odpowiedzialność. Zdają sobie sprawę z tego jak dużo trzeba włożyć pracy w to by takim psem albo kotem się zaopiekować dobrze. Osoby myślące o posiadaniu własnego zwierzęcia najczęściej nie biorą wielu rzeczy pod uwagę. Tak pragną mieć jakieś zwierze, że nie zastanawiają się za bardzo nad tym co ich czeka. A tak naprawdę lepiej pomyśleć o tym zanim dokonamy ostatecznego wyboru, byśmy później nie byli rozczarowani. Z czym w związku z tym jest związane posiadanie własnego zwierzaka?

Kot

Autor: Rocky Mountain Feline Rescu
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zwierze to wydatki. Zaczyna się już na początku gdy trzeba zakupić potrzebne artykuły, to znaczy całą wyprawkę dla psa lub kota. Miejsce do spania, miski, smycz, zabawki, witaminy. Sama karma jest już sporym wydatkiem, szczególnie jeśli chcemy by nasze zwierze jadło zdrowo i miało zbilansowaną dietę. Na początku dochodzi też kastracja, która jest sporym wydatkiem. Rzecz jasna nie jest to tak częste u psów jak w przypadku kocich czworonogów. Mając swojego zwierzaka (zobacz również – hurtownia artykułów zoologicznych maxy) trzeba liczyć się też z nieprzewidzianymi wydatkami w przypadku zachorowania. Wtedy należy zatroszczyć się o wizyty u weterynarza. W większym mieście nie będzie z tym problemu. Szczególnie gdy potrzebny jest weterynarz wizyty domowe warszawa oferuje bez problemu. Jednak jest to większy koszt niż przywiezienie zwierzaka do kliniki. Jednak czasem sytuacja wymaga od nas szybkiego reagowania i na zabranie zwierzęcia do kliniki jest już zbyt późno. Nawet więcej możemy zapłacić gdy zwierze potrzebuje hospitalizacji, w takim wypadku potrzebna będzie klinika weterynaryjna warszawa w takich przypadkach oferuje dużo takich miejsc. Jednak musimy wziąć pod uwagę koszty.

Wydatki to jedno, a opiekowanie się zwierzakiem to kolejna rzecz. Gdy chodzi o psa szczególnie trzeba liczyć się z koniecznością wychodzenia na spacer chociaż trzy razy w ciągu doby. Na to potrzeba czasu, lecz także systematyczności. Nie możemy się wykręcać złą pogodą, tym że nam się nie chce, lub też spotkaniem ze znajomymi w knajpie. Zwierze musi pójść na dwór i załatwić potrzeby fizjologiczne niezależnie od tego czy nam się chce z nim wychodzić czy nie. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że trzeba mieć jakiś plan w razie gdybyśmy wyjeżdżali na wakacje. Albo zabierzemy zwierze ze sobą, albo organizujemy dla niego kogoś do opieki. Czasami zajmie się psem albo kotem ktoś z rodziny, natomiast nie wszyscy mają taką możliwość. Wtedy trzeba liczyć się z wydatkami związanymi z opłaceniem opieki.