anatoliandog.pl

W jaki sposób i w którym miejscu szuka się teraz pracy?

Poszukiwanie pracy
Jeśli nie mamy uściślonych planów zawodowych oraz nie wiemy, co są w stanie robić osoby z naszym wykształceniem, warto rozpocząć szukanie pracy od odwiedzenia doradcy zawodowego. W tym miejscu uzyskamy informacje, dzięki którym dowiemy się, w jakich branżach jak też na których posadach mamy szansę pozyskać pracę. To ogromnie istotne, aby zdobyć taki punkt odniesienia, zanim zaczniemy przesyłać Curriculum Vitae. W przeciwnym przypadku można odpowiadać nawet na 250 ogłoszeń tygodniowo, a rezultat będzie zerowy.

Kolejny krok to utworzenie bazy portali ogłoszenia prac, jakie będziemy systematycznie odwiedzać w poszukiwaniu nowiusieńkich propozycji. Na liście powinny znaleźć się nie wyłącznie najbardziej popularne strony, lecz również te zawierające ogłoszenia [www] regionalne albo branżowe. Wówczas można mieć pewność, iż nie przeoczymy ciekawej propozycji. Uściślenie branży i zakresu stanowisk, na jakich można pracować, pozwala też na bezpośrednie dotarcie do pracodawców. Coraz to nagminniej na swych stronach wirtualnych firmy mają zakładki kariery. Tam – w zależności od bieżącego zapotrzebowania na pracowników – znajdziemy ogłoszenia na konkretne posady albo zbiorczą informację, jakiego typu pracobiorcami firma jest zainteresowana.

firmy - malunek
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z trendów jest poszukiwanie pracy przez serwisy społecznościowe, jednakże osoby bez doświadczenia zawodowego powinny je użytkować w inny sposób aniżeli ci, którzy wcześniej pracowali. Co w takim wypadku mają czynić? Przede wszystkim poszukiwać miejsc oraz grup, gdzie gromadzą się ludzie z branży. Gwarantują to między innymi specjalistyczne serwisy społecznościowe. Dzięki temu nie wyłącznie na bieżąco śledzimy informacje, ale również nawiązujemy kontakty zawodowe, których w innych okolicznościach nie mielibyśmy możliwości zbudować w takiej skali a także tak krótkim czasie. Pracodawcy wiedzą, iż młodzi poszukują pracy przede wszystkim w sieci, dlatego właśnie tam możemy odnaleźć najsporzej ogłoszeń skierowanych do tej grupy wiekowej. Często będą to ogłoszenia bezpłatne.

Jeżeli mamy na koncie doświadczenie zawodowe, winniśmy bez kłopotu określić, w jakiej branży oraz na jakich stanowiskach się odnajdziemy. Wybierając ogłoszenia lepiej selekcjonować te, w których spełniamy minimum trzy czwarte wymagań, aplikowanie na posady, do których brakuje nam połowy koniecznych kompetencji, można uznać za bezskuteczne.