anatoliandog.pl

Udostępniasz swe dane osobowe różnorakim przedsiębiorstwom? Sprawdź, czy są bezpieczne

Każdy obywatel ma prawo do ochrony własnych danych osobowych. Ustawa o ochronie danych osobowych ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczać osoby fizyczne, jakich dane osobowe są, czy też mogą być przetwarzane przez rozmaite osoby, instytucje, organizacje.

pieniądze - widok

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

ochrona danych osobowych jest pojęciem regulowanym przez przepisy ustawy z roku 1997 o ochronie danych osobowych. Choć wspomniana ustawa ma już kilkanaście lat, wciąż dokonywane bywają procesy mające za zadanie doskonalenie poziomu bezpieczeństwa gromadzonych danych osobowych. To bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach nasze personalia są jeszcze mocniej zagrożone. Udostępniamy je nieomal codziennie: przy okazji uczestniczenia w konkursach i programach lojalnościowych, zakładając konto na stronach sieciowych czy nawet dokonując transakcji zakupowych. Niesamowicie istotne bywa, aby mieć świadomość, jakich personaliów pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom obcym.

Wielu ludziom zdaje się, że taka osoba nie jest przydatna w ich firmie. Jednakże zdecydowana część posiadaczy firm jest w ogromnym błędzie, albowiem teraz funkcjonuje wielu hakerów, którzy nie mają żadnych skrupułów do pozyskiwania danych osobowych. Trudno nam uniknąć w obecnych czasach sytuacji, w jakich trzeba podać swoje dane osobowe.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku? To naturalnie podobna tematyka, zatem na pewno sugerowane materiały także są warte zgłębienia.

Upubliczniamy je tak naprawdę wypełniając każdy dokument oraz formularz, uczestnicząc w życiu sieciowym czy podpisując umowę o korzystanie z jakichś usług.

Istotne jest to, żeby być świadomym, które dane można podawać, a których w żadnym wypadku nie powinno się wpisywać. Należy również zyskać pewność, że osoba, która zbiera od nas dane osobowe, została do tego naprawdę upoważniona. administrator bezpieczeństwa informacji jest odpowiedzialny za nadzór nad przestrzeganiem przepisów oraz środków bezpieczeństwa względem przetwarzania oraz udostępniania podobnych danych. Już dzisiaj zatroszcz się o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników oraz firmy. Zatrudnij odpowiednią osobę na stanowisko ABI. Możesz mieć gwarancję, iż wszelkie dane osobowe od tego dnia będą nie do ruszenia.