anatoliandog.pl

Kiedy rybki to za mało, to przyszedł czas założyć krewetkarium.

Krewetki
Własne krewetkarium.
Akwarystyka w mieszkaniu to coraz popularniejsze hobby dla milionów ludzi na całym globie. Mnogość oceanicznej flory i fauny przynosi ze sobą szerokie możliwości do zbudowania unikalnej biosfery, która będzie jednakowo czasie cieszyć oczy oraz zjawiskowo dopełniać przestrzeń apartamentu.

Akwarystyka
Autor: hisa fujimoto
Źródło: http://www.flickr.com

Akwarystyka morska w ujęciu domowym przynosi ze sobą zróżnicowane możliwości dla doskonalszego zrealizowania swojej indywidualnej wizji perfekcyjnego akwarium. W ostatnich latach daje się zauważyć dobitne różnice w wymogach zakupujących wyposażenie akwarystyczne oraz organizmy żywe. Klienci zaczęli zauważalnie odchodzić od nabywania rybnych okazów na korzyść krewetek. W skutek czego w tysiącach domów coraz powszechniej można zobaczyć krewetkarium.

Krewetki przestały być żyjątkami zarezerwowanymi jedynie dla kontenerów w punktach zoologicznych oraz w restauracjach. Ich uznanie z roku na rok rośnie wykładniczo.
W efekcie na rynku ukazuje się coraz więcej jednakowo hobbystycznego ”ekwipunku” do krewetkarium jak i bardziej mniej znanych rodzai krewetek.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na ten wątek, to uważnie sprawdź pełen opis, który zawiera godne uwagi informacje.

Można śmiało oznajmić, że domowa akwarystyka (zobacz więcej) morska, za sprawą krewetek przeżywa boom.

Co kupić na początek?
Gdy zaczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w apartamencie wartym jest zakupienie do świeżego krewetkarium gatunków krewetek, które są nie aż tak wymagające w hodowli. Pozwoli to uchronić się przed potencjalnymi kosztami, które mogą pojawić się w wstępnym okresie kiedy jeszcze hodowla jest nowością i posiada w sobie dużą ilość niewiadomych.

Podstawy:
Zakładając domowe krewetkarium powinno się pamiętać o paru priorytetowych sprawach:
– Rozmiar zbiornika uzależniony jest od planowanej wielkości hodowli krewetek. Krewetki prezentują się najkorzystniej gdy jest ich dużo.
– Pod zbiornik trzeba położyć odpowiednią podstawkę jak np. deskę, aby po napełnieniu wodą całość nie pękła w efekcie naprężeń.
– Podstawić pojemnik (nowe krewetkarium) daleko od okna.
– Upewnić się, że podstawa dla krewetek jest w ciemnym kolorze – minimalizuje to stres w kolonii.

Domowa akwarystyka morska to hobby, który potrafi przynieść wiele radości świeżemu hodowcy. Decyzja o założeniu własnej kolonii skorupiaków z pewnością będzie rozwijającym doświadczeniem.