anatoliandog.pl

Jakiego typu kupić legowisko dla psa? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Wygodne legowisko dla naszego czworonoga to bardzo istotna sprawa. Dobrze wybrane, w interesującym miejscu zapewni naszemu psiakowi całkowity relaks. Legowisko musi być wykonane z właściwego materiału, jaki jest trwały i łatwy w zachowaniu czystości. Jakie zagadnienia jeszcze należy wiedzieć?

Materiał, z jakiego zrobione będzie spanie dla psa powinien być miękki oraz przyjemny w dotyku. Warto bowiem wiedzieć, że skóra psa, choć porośnięta sierścią, jest o wiele bardziej wrażliwa, niż skóra ludzka. Tego rodzaju materiał jednak poza wygodą musi także być prosty do zachowania go w czystości, a do tego wodoodporny. Ponadto, posłanie powinno być wytrzymałe na zadrapania pazurami. Z pewnością takie powinno być legowisko dla szczeniaka, jaki jest jeszcze w większym stopniu wrażliwy niż dorosły pies. Najczęściej właściciele psów chwalą legowiska, które pokryte są materiałem który nazywa się kodura, lecz również suedine, w dotyku podobnym do meszku.

spanie dla psa

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

Spanie dla czworonoga powinno być duże, tak bardzo, by zwierzak mógł bez kłopotu się na nim wyciągnąć. Chociaż psy dosyć często śpią zwinięte w kłębek, to podobnie często wyciągają się w okresie snu. Tak więc posłanie powinno zapewniać psu wygodę, i to nieważne, jaką pozycję przybierze w czasie snu. Odpowiednio również zainwestować w większe legowisko, bo wiele psów posiada w nim swoje ulubione zabawki.

Jeżeli uważasz, że w tym tekście są ciekawe informacje, to sprawdź też inne szczegółowe opracowanie (https://www.maxy.pl/contact-pol.html) przedstawianej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Jeśli w domu mamy dwa zaprzyjaźnione czworonogi, które lubią razem spać, to najbardziej korzystnie kupić im takie posłanie, żeby mieściły się tam razem. Wybranie miejsca na miejsce do spania to bardzo ważna kwestia, gdyż jak miejsce niedobrze dobierzemy, to pies nie będzie miał ochoty tam nocować. Jak zaś go do tego przymusimy, to będzie się męczył.

Legowisko powinno mieć miejsce z dala od różnych ciągów komunikacyjnych, ażeby wędrujący ludzie nie przeszkadzali, pies natomiast, by nie zawadzał ludziom. Najkorzystniej umieścić je w cichym, spokojnym kącie, daleko od odrzwi i kaloryferów. Nie umieszczajmy też psiego legowiska blisko głośników ani telewizora, bo może mu to przeszkadzać. Niedobre są też miejsca, w których stale świeci światło. Czasem pies nawet potrzebuje kilku legowisk, np. w kuchni czy sypialni.