anatoliandog.pl

Jakie kroki należy podjąć, by móc rozwijać swoją firmę?

Przede wszystkim, aby firma osiągnęła odpowiedni status musi się rozwijać. Nie zawsze jednak właściciel firmy dysponuje na ten cel odpowiednimi środkami. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft

Autor: Christoph Scholz
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - Internet

Autor: Christoph Scholz
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązaniem, z którego warto skorzystać są dotacje z puli Funduszy Europejskich, przyznanych Polsce na lata 2014-2020. Na dotacje z tego źródła w pierwszej kolejności mogą liczyć firmy, które planują prace rozwojowe i badawcze. Instytucją odpowiadającą za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Dofinansowanie dla firmy z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje także kilka programów, które wspierają przedsiębiorców w rozwoju firmy. Można wymienić cztery rodzaje takich programów – pieniądze na start firmy dla pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, środki dla nowych firm oraz pieniądze dla przedsiębiorstw działających dłużej niż rok. Poza tym, zawsze dobrym sposobem dla pozyskanie pieniędzy dla swojej firmy jest znalezienie inwestora, który uwierzy w nasz pomysł oraz zechce zainwestować pieniądze, oczywiście oczekując czegoś w zamian. Dotacje na innowacje i wszystkie inne wymienione formy pozyskania środków powinniśmy rozwacyć przed wzięciem redytu w banku na rozwój firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki).

Aby postawić sobie cele rozwoju firmy sprawdź ofertę http://www.balduin-pfnuer.de przede wszystkim musimy wiedzieć z czym startujemy. Do tego między innymi służy wycena firmy. Aby wiedzieć czy otrzymana przez nas wstępna propozycja dotycząca na przykład sprzedaży udziałów jest dla nas opłacalna, powinniśmy wycenić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa czy też udziałów spółki jest koniecznym działaniem do określenia godziwych aktywów i stosowane jest także trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do sprawozdań finansowych. Co więcej, wycena przedsiębiorstwa może być także czynnikiem zabezpieczeń kredytu. Powinniśmy mieć na uwadze, iż by taka wycena posłużyła w odpowiedni sposób i mogła przyczynić się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa powinna być wykonywana przez eksperta, dlatego, że istnieje wiele technik wyceny dobieranych przede wszystkim ze względu na cel.

W internecie bez problemu znajdziemy firmę, która specjalizuje się w wycenach. Najlepsze efekty oczywiście daje współpraca ze stałym doradcą, który dobrze rozumie na czym polega prowadzony przez nas interes, ma dostęp do wszystkich istotnych danych i do którego mamy się pełne zaufanie.