anatoliandog.pl

Jak powinno się karmić koty i psy, jakie występują różnice pomiędzy suchymi a mokrymi karmami.

Posiadanie każdego zwierzaka będzie się wiązać z koniecznością dbania o niego. Niestety w dalszym ciągu co jakiś czas usłyszeć można o niemal zagłodzonych kotach czy psach, i słusznie ich posiadacze będą ponosili za coś takiego surowe kary. Po pierwsze trzeba posiadanemu zwierzakowi zapewnić wodę oraz pokarm, najlepiej jeżeli to będzie odpowiednia karma.

Wielu ludzi zakłada, że jeżeli ma psa czy kota, to będą one jadły wszystkie resztki z posiłków.

Ten najnowszy wpis (sklep.acana.com.pl/) jest doprawdy niezwykle interesujący! Wejdź w zaznaczony link i przekonaj się sam. Każdy komentarz będzie przez nas przeczytany.

Jednak takie pożywienie nie do końca jest dobre, ponieważ niejednokrotnie w naszych pokarmach można znaleźć różnego rodzaju przyprawy czy środki konserwujące, które mogą być dla zwierzęcia nawet szkodliwe. Dlatego też w miarę możliwości lepiej jest dawać specjalne karmy, które zapewnią prawidłowy wzrost i dostarczą wszystkich niezbędnych składników. Z ich zakupem nie ma żadnych problemów, wystarczy odwiedzić jakiś pobliski sklep zoologiczny i tam się wszystko dostanie.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu hurtownie budowlane bydgoszcz, aby poznać ciekawe informacje na opisywany w wpisie temat. Czekamy na twoją recenzję!

Można też skorzystać z propozycji coraz liczniejszych internetowych sklepów, w nich nie tylko będzie się mniej płaciło, lecz również zamówienie zostanie dostarczone bezpośrednio do domu.

fotografijka - rozbawiony pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Karmy dla psów i kotów przeważnie są sprzedawane w dwóch postaciach, to znaczy mokrej oraz suchej. Mokre karmy przechowywane są w puszkach i saszetkach, przez to ze posiadają one dużą ilość wody to powinny być zjedzone w przeciągu najwyżej paru dni od otwarcia. Często opakowania mają taką wielkość, że akurat wystarczają na jeden posiłek, więc potem nie będzie się trzeba jakoś martwić o to, jak przechować. Jeśli jednak byłaby taka potrzeba, to trzeba je schować do lodówki, żeby się nie popsuły. Za to sucha karma dla psa jest pod postacią granulek abo kostek, zrobiona jest ona z suchego mięsa i innych składników, po czym dokładnie uformowana. Dzięki małej zawartości wody bardzo dobrze nadaje się do dłuższego przechowywania bez jakiś specjalnych pojemników.

Bez problemów trzymać ją można nawet w workach, w jakich się ją sprzedaje, pośród posiadaczy zwierzaków popularne są także specjalne pojemniki z dozownikami.