anatoliandog.pl

Gdy nasz psiak choruje – pomoc lekarza weterynarii

Przygarnięcie psa wiąże się z dużą ilością obowiązków. Już tak naprawdę od pierwszych dni, kiedy pupil pojawia się w naszych czterech kątach, musimy pamiętać o wizytach u lekarza weterynarii. Zdecydowana część tych wizyt to wizyty profilaktyczne, w czasie których pupil musi zostać poddany szczepieniu i odrobaczony.

stykówka - zwierzę

Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowana większość posiadaczy psów wybiera prywatne gabinety weterynaryjne. Przez osoby mieszkające w Warszawie wyjątkowo chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak wiele innych lecznic, również lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą prywatną. przychodnia – http://hipokrates-olesnica.pl/ weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to rewelacyjnie wykwalifikowany personel , który w pełni oddaje się swoim czworonożnym pacjentom. Zatrudnieni w przychodni weterynaryjnej lekarze pełnią dyżury na tygodniu, ale również w dni wolne od pracy. Możliwość uzyskania pomocy także podczas świąt czy weekendów to ogromny atut takich placówek. Chcąc znaleźć konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, można skorzystać z pomocy globalnej sieci komputerowej, wpisując na przykład frazę „przychodnia weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad psiakiem wymaga od jego posiadacza naprawdę dużo czasu. Pupil potrzebuje przecież solidnej dawki ruchu, co dla jego posiadacza oznacza konieczność wychodzenia na spacer bez względu na to, jaka za oknem jest pogoda. Zagwarantowanie psu odpowiedniej dawki ruchu to oczywiście nie wszystko. Każdy właściciel psa powinien pamiętać także o podaniu psu specyfików odrobaczających, wymaganych szczepieniach ochronnych. Jednym z najważniejszych szczepień, o którym nie można zapomnieć jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest w naszym kraju szczepieniem obowiązkowym. Szczepionkę pupil ma podawaną raz w roku.

Na pierwsze podanie szczepionki przeciwko tej chorobie mającej charakter zakaźny powinno się zgłosić się, kiedy pupil ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie muszą być obowiązkowo wykonywane, ale mimo to rozsądnie jest psa zaszczepić na przykład przeciwko parwowirozie i nosówce. Pamiętajmy, że szczepionki nie gwarantują pełnej ochrony przed zachorowaniem. Jeżeli jednak pies zachoruje, to przebieg choroby będzie znacznie bardziej łagodny niż wtedy, kiedy zachoruje pupil nie poddany szczepieniu. Naprawdę ważne jest również odrobaczanie psa. Zapewnia to ochronę przed pasożytami nie tylko psu, ale również domownikom. Średnio każdy psiak powinien być odrobaczany raz na pół roku.