anatoliandog.pl

Czym jest borelioza i jak można się przed nią uchronić?

Letni czas wakacyjny to nie tylko i wyłącznie czas beztroskiej zabawy na łonie natury bądź też długich spacerów w przepięknych polskich parkach. Latem jesteśmy niestety w dużym stopniu podatni na ukąszenia kleszczy. Jak może skończyć się spotkanie z tym pasożytem oraz w jak skutecznie chronić się przed kleszczami – o tym opowiemy w tym artykule.

badanie kleszcza

Jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń jakie mogą nieść ze sobą ataki kleszczy jest borelioza – zakaźna choroba wywoływana przez drobnoustroje Borrelia, jakie są przenoszone między innymi przez kleszcze z rodzaju Ixodes.

Na tej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też dodatkowe szczegóły na witrynie. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Objawy boreliozy przypominają wiele innych chorób, co jest wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ sporo pacjentów lekceważy początkowe objawy tej przypadłości. Tymczasem borelioza może zaatakować niemal każdy narząd w naszym ciele – mózg, układ nerwowy, mięśnie czy też stawy czy nawet serce. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na sprawdzenie czy na naszej skórze nie ma żadnych nieporządanych pasażerów ”bez biletu. Dobrze jest wykonać odpowiednie badanie kleszcza jeżeli znajdziemy pasożyta np.

Ten tekst jest naprawdę ciekawy? Myślimy więc, że spodoba Ci się również autorska strona internetowa (https://titaniumdental.pl/ortodoncja/), na której znajdziesz wiele ekstra szczegółów.

po spacerze w parku. Kiedy chcemy być pewni, że nie zostaliśmy właśnie zarażeni boreliozą, to powinniśmy wykonać takie badanie w konkretnych ośrodkach. Jeżeli mowa o temacie jakim jest borelioza testy, możemy wykonać w jakimkolwiek Punkcie Pobrań. Trzeba mieć na uwadze, iż wczesne działanie na jakie się zdecydujemy jest w stanie uratować nasze zdrowie a nawet życie. Dzieje się tak dlatego, że właściwie wcześnie wykonana diagnostyka daje sporą szansę na wyzdrowienie i uniknięcie powikłań oraz kolejnych kłopotów wynikających z boreliozy.

Żeby uniknąć wszystkich nieprzyjemności do których jest w stanie prowadzić z pozoru niegroźne ukąszenie tego pasożyta należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba zwrócić baczność na właściwe nakrycie ciała, kiedy wychodzimy na spacer np. do lasu. Kiedy zadbany o zakrycie rąk i nóg oraz nakrycie głowy, kleszczowi będzie ciężej dostać się na nasze ciało. Kiedy już znajdziemy ”pasażera na gapę na naszym ciele, trzeba go odpowiednio usunąć i zdezynfekować skórę. Uwaga, należy to zrobić umiejętnie! I ostatnie, warto poddać pasożyta badaniu, w taki sposób dowiemy się czy kleszcz, który nas zaatakował przenosił niebezpieczne dla naszego organizmu bakterie Borellia. Dobrze jest pamiętać o tych zasadach a zniwelujemy ryzyko zachorowania na boreliozę.