anatoliandog.pl

Asortyment gitarowy – dobór odpowiednich dodatków dla Twojej gitary

Każdy, kto zaczyna własną przygodę z gitarą, początkowo kupuje najzwyklejszą gitarę akustyczną. Po pewnym czasie, kiedy zaczynamy na poważnie myśleć o komponowaniu swojej muzyki albo graniu na gitarze w znacznie bardziej poważnym stylu, chcemy poszerzać swój gitarowy asortyment.

rzut - sport

Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com

Stacjonarnych sklepów ze sprzętem muzycznym jest bardzo niewiele. W dużym mieście, można jeszcze znaleźć jeden albo dwa sklepy muzyczne, lecz w małych miejscowościach jest to już rzadkością.

Chcesz dodać do swoich zakładek o następną nietuzinkową stronę? Jeżeli tak, to szczerze zalecamy ten link (https://noor.pl/pl/page/6/Aktualnosci/77/Modne_garnitury_i_marynarki_od_NOOR) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Zwiększył się natomiast rynek z asortymentem muzycznym w Internecie. Sklepów internetowych jest bardzo dużo, podobnie jak ogłoszeń z ofertami sprzedaży sprzętów z drugiej ręki. Jednak nie jest to to samo, co zajście do sklepu stacjonarnego, otrzymanie rady od obeznanego sprzedawcy, przymierzenie sprzętu, pogranie na nim zanim dokonamy zakupu.
Każdy zaczynający gitarzysta, musi mieć kilka kabli gitarowych. Jest to jedno z nieocenionych akcesoriów, potrzebne równie mocno, niczym sama gitara albo wzmacniacze gitarowe. Jakość tego typu kabla jest niezwykle istotna, nawet jeżeli wciąż nie umiemy wyłowić uchem subtelnych zmian w dźwięku. Po pewnym czasie zaczniemy je słyszeć. kable instrumentalne są dostępne w różnorodnych długościach oraz grubościach. Nie wolno kupować ani kabli za krótkich, ani za długich. Najlepsze są kable mierzące od 3 do 6 metrów. Grubość za to ma duże znaczenie, ponieważ tylko odpowiednio gruba osłona, uchroni kable instrumentalne przed zniszczeniem, gdy będą wielokrotnie nadeptywane, przyciskane drzwiami oraz tym podobne.
Następną sprawą są końcówki. Kable instrumentalne możemy dostać z wyjściówkami zagiętymi albo prostymi. Trzeba je dopasować do posiadanego sprzętu. Zaleca się zakup kabli z prostą końcówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są zróżnicowane, lecz raczej nie będzie im pasowała wyjściówka zgięta, natomiast prosta pasować będzie zawsze.
Jeżeli natomiast chodzi o wzmacniacze gitarowe, dobrze jest zobaczyć opinie o producentach w Internecie lub poradzić się na forach dla osób związanych z muzyką. Nie jest to niedrogi sprzęt, ale jeżeli myślimy o graniu w zespole, jest on niezbędny. Sprzęt ten powoduje wybicie gitary poprzez dźwięki pozostałych instrumentów, dzięki czemu nie jest ona kompletnie zagłuszona.

Każdy muzyk zdaje sobie sprawę z ważności jakości akcesoriów muzycznych. Przy większości z nich nie można sknerzyć, ponieważ później zapłacimy za to dwukrotnie. Inwestycja w dobry sprzęt zawsze popłaca, dlatego zakupy poprzedź gruntownymi poszukiwaniami.