anatoliandog.pl

Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Wiele osób zastanawia się: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? OtworzenieStworzenie agencji ubezpieczeniowej nie wiąże się z dużyminie wymaga dużych nakładów finansowychpieniężnych, dlatego warto spróbować swoich siłposzukać szczęścia w tej branżydziedzinie. Własna agencja ubezpieczeniowa jest szansąperspektywą na korzystnyintrantny biznesinteres, z tego też powodudlatego też działalność ubezpieczeniowa wciążnieustannie zyskuje na popularnościcieszy się dużym zainteresowaniem. NajczęściejZwykle małe agencje oferująświadczą usługi pośrednictwapośredniczenia dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej agencje działająfunkcjonują w formie jednoosobowej, choć czasamiw niektórych przypadkach zatrudniają kilku pracowników. Powszechnie uważa sięMówi się, że trudnociężko o zawód, którym można zdobyć szybciejw krótszym czasie niż zawód agenta ubezpieczeniowego. Aby uzyskaćotrzymać licencję wystarczy decyzja, krótki kurs szkoleniowy oraz egzamin państwowy.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim ktoś doradziszepnie Ci: zostań agentem ubezpieczeniowym, należydobrze jest jednak pamiętać o tym, że wynagrodzenie jestzarobki są często prowizyjneoparte na prowizjach i w dużej mierzemocno zależy od ilościliczby podpisanych umów ubezpieczeniowych w miesiącudanym okresie rozliczeniowym.Wystarczy sprawdzićspojrzeć na fora internetowe, aby przekonać się, jak wiele osób pyta: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Warto zapytaćpodpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, by dowiedzieć sięodkryć, że wiele osób późno zdecydowało się nawybrało tą ścieżkędrogę kariery. Agentów kusizachęca możliwość dużych zarobkówszansa na wysokie zarobki i sporaduża doza swobody. Sami decydująokreślają oni decyduje ile i kiedy pracująharmonogram pracy.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest warty polecenia, to kliknij także ten odnośnik – równie ciekawe informacje odnajdziesz w najnowszej treści!

Jednak, warto zaznaczyćwskazać, że to od czasu poświęconegowykorzystanego na szukanieposzukiwania klientów i motywacjipodejścia zależą przyszłe dochodyzarobki. ŻycieCodzienność jednak szybko weryfikujesprawdza początkowy entuzjazmpoczątkowe chęci. WiększośćDuża część agentów wypala się bardzo szybko, a ci z nich, którzy przetrwająprzejdą przez najtrudniejszygorszy okressezon, zazwyczajz reguły zostają w zawodzie na długoprzez długi czas i rzeczywiściefaktycznie dobrze zarabiajądochodzą do wysokich zarobków.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieraniempodpisywaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej. Do obowiązkówczynności agenta należy głownie: pozyskiwaniewyszukiwanie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia, takżerównież w zakresiesprawie odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąokreślona firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćreprezentować polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu.

Jeśli ta tematyka Cię wciąga, to masz możliwość uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www okres wypowiedzenia umowy o pracę.

Aby stać sięzostać multiagentem należytrzeba spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićzakupić polisę OC. Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupunabycia ubezpieczenia OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadaponosi odpowiedzialność za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.